Top Wood Windows, s. r. o.

 

FIRMA > Odborné články > Termookno IV84 s trojsklem - NOVINKA se stává STANDARDEM

Termookno IV84 s trojsklem - NOVINKA se stává STANDARDEMNovinka, která se ověří praxi a časem se stává klasikou, to již můžeme směle tvrdit o dřevěných Termooknech s třívrstvým zasklením.

Názory, že Termookno IV84 s trojsklem je nadstandard jsou dávno pryč, ba naopak. Termookno je již standardní součástí nových stavebních projektů a rekonstrukcí. Do podvědomí veřejnosti se dravě dere moderní technologie ve spojení s tradičním materiálem. Každý stavebník musí vyřešit spoustu otazníků při realizaci stavby, není rozdíl zda je to profesionál či laik. Hlavní roli hraje volba materiálů a technologie stavby. Důležité je zda jsou tyto materiály

Ekonomicky výhodné, Energeticky úsporné, Ekologicky přijatelné, a Esteticky vhodné.

Představte si, že jste si pořídili Termookna IV84 s trojsklem, budou splňovat všechny vaše požadavky? Bezesporu ano, nadmíru budou splněny všechny důležité kriteria. Dřevo je tradiční materiál a patří mezi nejstarší stavební surovinu. Doba se mění ale kvalita a vlastnosti dřeva zůstávají stejné, s dobou se pouze mění názory a pohled na tuto problematiku vlivem přílivu nových moderních Chemicky vyráběných materiálů.

Mezi velké výhody těchto nových materiálu patří bezúdržbovost, ale tato výhoda je relativní, ovlivněná dnešní rychlým a dynamickým životním stylem. Okna nepatří mezi krátkodobé investice, je to dlouhodobá investice do budoucna. Po dlouhodobém působení povětrnostních a mechanických vlivu i bezúdržbové materiály budou potřebovat údržbu či renovaci. A jak udržovat bezúdržbové materiály u kterých není možnost údržby a renovace? Toť otázka. Proto pokud změníme pohled na údržbovost materiálu stává se dřevo i po této stránce ideálním materiálem. Díky zkvalitnění povrchových úprav se interval údržby dřevěných oken několikanásobně prodloužil. Renovace povrchové úpravy by se měla provádět dle povětrnostním vlivů jen s účelem uchování stálosti dobrého vzhledu. Dřevěná okna tak i po 25 letech mohou vypadat jako okna nová a to v době, kdy umělým materiálům končí životnost a musí se vyměnit.V dnešním interierdesignu se klade důraz na harmonické propojení interiéru z exteriéru, dřevěná Termookna IV84 a její estetické vlastnosti dokonale splňuji tento trend.

Okno je nejslabší článek vnějších stěn termoizolace budov a díky stále více rostoucí ceně energií se klade obrovský důraz na tepelnou izolaci a úsporu energie. Ideální složení trojskla, které dosahuje hodnoty součinitele prostupu tepla 0,6 W/(m2.K) dokáže ušetřit až 40% nákladů na vytápění, díky čemuž se Termookno IV84 řádí na úplnou špici na trhu. Tato skutečnost zapříčinila, že Termookno IV84 významně mění českou stavební kulturu. Dřevěné Termookno TWW IV84 s trojsklem je Ekonomicky dostupné, Energeticky úsporné, Ekologicky šetrné a Esteticky pro život potřebné. Propojte váš domov s okolním světem okny, ze kterých budete mít vždy dobrý pocit. Nebojte se novinky, je to klasika! Nemějte odstup od nadstandardu, je to standard!

Petr Mikel