Top Wood Windows, s. r. o.

 

FIRMA > Odborné články > Tepelně izolační dřevěná sekce pro sekční garážová vrata

Tepelně izolační dřevěná sekce pro sekční garážová vrataVývoj se zastavit nedá a na požadavky zákazníků se musí reagovat.

TOP Wood Windows s.r.o. ( TWW ) největší výrobce dřevěných euro oken a dveří v ČR představila na stavením veletrhu v Brně ibf v dubnu 2006 novinku pro výrobu sekčních garážových vrat. Požadavek zákazníků sjednotit dřevěná okna a dveře s dřevěnými sekčními garážovými vraty do jednoho druhu materiálu a laku, vedl technické oddělení k vývoji výrobku, který by obstál jako alternativa ocelových vrat s Pur výplní.

Na zakázku byl zadán vývoj sendvičového panelu s Pur tepelnou izolací běžné tloušťky 40 mm. Výsledkem je kompaktní sekcí díl s vodovzdornou dekorativní překližkou v dřevině smrk, borovice, dub a meranti, do které je možné z exteriérové strany frézovat drážky v různých tvarech a vytvářet vzory.

Mezi překližkami jsou dřevěné výztuhy z exotického tvrdého červeného dřeva TOL – hloubkově impregnovaného, tak aby stabilita sendviče byla dána svou odolností vůči vodě a vlhkosti.

Mezi výztuhami je tepelně izolační polyuretanová pěna. Sendvič je lepený PUR lepidlem, vysoce odolným vůči vodě. Celkový součinitel prostupu tepla sekce je U- 1,1 W/Km2. Dřevěné
sekce byly zkoušeny ve spolupráci s firmou LOMAX Bořetice výrobce garážových vrat.

K dřevěným oknům a dveřím patří dřevěná garážová vrata.