Top Wood Windows, s. r. o.

 

FIRMA > Představení firmy

Spojení ANLUX TWW s.r.o. (autorizované obchodní zastoupení) a TOP WOOD Windows a.s.(největší český výrobce, později v roce 2010 sloučeno z WINDOW Holding, a.s.) proběhlo v roce 1998.  Výhodou je, že jsme zákazníkovi přiblížili kompletní servis z Beskyd přímo do středu Čech. Zajišťujeme zde poradenskou, obchodní, montážní i servisní činnost na kvalitní dřevěná okna a dveře v systému Euro IV-68, IV-84, IV94 a dřevohliníková eurookna IV-96. Více než 500 000 ks vyrobených oken a dveří v moderním výrobním závodě v Zašové na Vsetínsku je zárukou prověřené kvality, výroba zde byla zahájena již v roce 1994. Firma ANLUX TWW s.r.o. si s dodáním více jak 30.000 ks již několik let drží primát ve Středočeském kraji, polohou své provozovny má však také velký podíl v Jihočeském a Západočeském kraji. Pro naše zákazníky, kteří nás vyhledávají z Prahy a jejího okolí, jsme velmi častým dodavatelem, pro tyto zákazníky jsme v roce 2013 otevřeli novou kancelář v Praze 5 - Radotíně, Vrážská 87/1 (rohový dům na Horymírově námětí).

Snahou naší firmy je pomoci zákazníkovi orientovat se ve složitém tržním prostředí dnešní doby. Společně konzultujeme výběr optimálního modelu pro dané podmínky, snažíme se pochopit vše, co od nových oken a jejich doplňků zákazník očekává. Optimální výběr pak zákazníkovi zaručí přiměřené náklady k jeho požadavkům. Vybraný model oken má pak vlastnosti, které budou dlouhodobě vytvářet příjemné podmínky pro bydlení. Spokojenost zákazníka a jeho další doporučení svým známým je pro nás nejlepším vysvědčením. Montáží oken ovšem naše starost nekončí. K pohodě uvnitř domu patří i vybavení, které zákazník žádá. V našem konstrukčním programu jsou všechny výrobky archivovány a objednání například žaluzií, rolet, sítí proti hmyzu, mříží, parapetů nebo barev je vždy možné. Zákazníkovi tak nabízíme kompletní řešení stavebních otvorů. Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis. 

                

PROČ UVĚŘIT PRÁVĚ NÁM ? Naše okna jsou dlouhodobě prověřená, v kanceláři v Tochovicích Vám ukážeme jak nové výrobky tak i 17 let stará používaná okna bez jakékoliv renovace - to je argument Vaší jistoty - NENALEŤTE na nejlevnější ceny, jsou spojeny s méně kvalitními vstupními materiály. Životnost pak bude nižší a údržba finančně i časově náročnější ! U nás si prohlédnete jak nové vzorky tak 17 let používaná okna - přijeďte se přesvědčit (schůzky nutno dohodnout předem).


 

Unikátní technologie výroby - uvažujete pořídit si dřevěná eurookna a obáváte se jejich údržby? Eurookna vyrobená unikátní dílcovou metodou s vícevrstvou povrchovou úpravou mají prakticky neomezenou životnost. Na důkazní fotografii nejsou okna naší výroby (recesní obrázek níže).

 

 

Eurookna a jejich výroba

Dřevěná eurookna se vyrábějí z hranolů lepených ze tří nebo čtyř vrstev dřevěných lamel. Lepený hranol zajistí výbornou tvarovou stabilitu eurooken. Eurookna se nejčastěji vyrábějí ze smrkového dřeva a borovice, stále žádanější je také tropické meranti. Kvalita eurooken se odvíjí od zkušeností a technologií, které výrobce používá. Záleží jen na zákazníkovi, zda svá eurookna svěří do rukou výrobce, který občas vyrábí i okna, nebo zvolí společnost, která eurookna dlouho vyrábí a má propracované technologie a výrobní zázemí.

Eurookna vyráběná dílcovou metodou

Dlouhá životnost eurooken významně závisí na jejich povrchové úpravě. Zkušený výrobce  vyrábí eurookna za použití speciální technologie. Počítačem řízené stroje nejprve vyrobí z hranolu jednotlivé díly okna, a to včetně všech technologických otvorů pro kování a panty. Na každý díl okna samostatně je aplikována chemická bezbarvá impregnace. Barevná úprava povrchu (barevná impregnace, vrchní lazura) je dokončována na sesazený rám, resp. křídlo eurookna. Eurookna vyrobená dílcovou metodou mají každý jednotlivý díl pokrytý kvalitní povrchovou úpravu. Zejména rohové spoje a technologické drážky jsou tak výrazně lépe chráněny před působením vnějších vlivů.

Povrchová úprava

Tři vrstvy povrchové úpravy perfektně chrání eurookna TWW před vlivem vnějšího prostředí. Základem je impregnace, která proniká do hloubky jednotlivých pórů dřeva. Vysokotlaký nástřik nanočástic barevného základu uzavře a vyplní mikroskopické póry povrchu jednotlivých dílů. Pro vyplnění spojů okna se používá specielní pružný plnič, který zabraňuje průniku vody do rohových spojů eurookna. Finální úprava zajistí, aby povrch byl odolný a dostatečně elastický, aby odolal tvorbě trhlin. Dřevo je přírodní materiál, aby po celou dobu jeho zpracování byly zachovány stejné podmínky, zejména stálá vlhkost, jsou eurookna TWW vyráběna v klimatizovaných halách se stálou teplotou a vlhkostí. Nejvíce namáhané části okna navíc pomáhají chránit hliníkové okapnice. Díky výjimečné úpravě mohou dřevěná okna při pravidelné a správně prováděné údržbě dosáhnout životnosti až sto let.

 

Eurookna TWW - kvalita v každém detailu

Značka TWW vyrobila za dobu své existence tisíce dřevěných oken a dveří. Produkty vyrábí s dodržením té nejvyšší technologické kázně na automatizovaných linkách umístěných v halách s kontrolou vlhkosti. Jedině tento přístup zajistí tu nejvyšší úroveň kvality všech vyrobených oken.

Konstrukce eurooken brání vzniku kondenzátu na dolní straně skel. Hluboké uložení skla, teplý meziskelní rámeček a rámová okapnice opatřená těsněním, i to jsou atributy, které hovoří právě pro značku TWW.

Zaměřte se na to opravdu důležité

Povrchová úprava je jedním z faktorů, které mají rozhodující vliv na kvalitu eurooken. V současnosti se již nemusíte bát náročné údržby eurooken, vícevrstvá povrchová úprava s hloubkovou impregnací jednotlivých dílů okna chrání povrch dřeva opravdu výborně. Pokud dodržíte jednoduché zásady péče o lazuru, vydrží Vám okna v bezvadném stavu dlouhé roky.

Eurookna značky TWW jsou opatřena dvěma izolovanými okapnicemi, které chrání okno před povětrnostními vlivy v té nejnamáhanější části - na dolním okraji. Rámová i křídlová okapnice jsou izolovány, aby nedocházelo k zatékání vody přímo na povrch dřeva, a to ani při prudkém a hnaném dešti.

Povrchová úprava detailně

Vícevrstvá povrchová úprava zajišťuje nejlepší ochranu dřevěných ploch vystavených povětrnostním vlivům. Jde o třístupňový systém ochrany.

Impregnace
Obsahuje aktivní složky, které pronikají do hloubky 2 mm a účinně chrání dřevo před působením vlhkosti, plísní a dřevokazných hub. Nanáší se na díly, včetně rohových spojů, před zalizováním do hotových rámů a křídel.
 
Barevný základ
Je rozhodující složkou pro výsledný barevný odstín okna, omezuje změny zbarvení finální vrstvy a zlepšuje vzhled povrchu. Zajišťuje také ochranu dřeva a optimální přilnavost finální vrstvy.
 
Vyplnění přiznaných spojů
Speciální pružný plnič zamezuje průniku vody do rohových spojů dřevěného okna.
 
Finální vrstva
Vytváří ochrannou vrstvu celého dřevěného okna, která odolává povětrnostním vlivům, některým druhům chemických prostředků a mechanickému poškození. Tvrdý, avšak elastický povrch prodlužuje životnost produktu.

Dřeviny


Smrk
 • nejpoužívanější dřevina pro výrobu dřevěných oken a dveří
 • smrkové dřevo je bez znatelného jádra, světle nažloutlé s výrazně barevně odlišnými vrstvami dřeva jarního a letního v letokruhu
 • dřevo je lehké, pružné a pevné, pro své výborné fyzikálně-mechanické vlastnosti je pro výrobu dřevěných oken těžko nahraditelné
 
 


Borovice
 • vyšší obsah pryskyřice podporuje lepší odolnost vůči povětrnostním vlivům charakteristická je zvýrazněná struktura a kresba dřeva
 • dřevo je lehké, pružné a pevné, pro své výborné fyzikálně-mechanické vlastnosti je pro výrobu oken těžko nahraditelné
 • vhodné pro většinu odstínů lazur a RAL, s výjimkou bílé barvy a velmi světlých odstínů
 

Meranti
 • nejžádanější tropická dřevina pro výrobu oken a dveří v Evropě
 • jádro červenohnědého zbarvení od světlejších až po tmavé tóny
 • polotvrdé dřevo s velice malou objemovou roztažností a vysokou tvarovou stálostí
 • odolné proti povětrnostním vlivům, houbám a plísním

 

Hranoly pro okna

Dřevěná okna TWW jsou vyráběna z třívrstvého nebo čtyřvrstvého lepeného hranolu. Hranoly jsou připraveny ve dvou provedeních:
 • podélně napojované (cink) - na vnějších pohledových lamelách jsou viditelné spoje
 • podélně nenapojované (fix) - vnější lamely jsou bez spojů  
Rozdíl mezi fixním a napojovaným provedením dřevěného okna je výhradně estetiského rázu bez vlivu na kvalitu a mechanické vlastnosti hranolu.  

U všech smrkových nenapojovaných lamel delších než 2 m se toleruje na ploše 1 spoj.
U lamel delších než 2,5 m max 2 spoje Meranti je v provotřídní kvalitě bez podélného napojení na ploše.